Skip to main content

Czasem bohaterami książek stają się osoby, które wsławiły się odważnymi czynami. Czasem stają się nimi ludzie, którzy zmienili świat. Tym razem jednak bohaterami stały się osoby, które z pozoru mogą wydawać się zwyczajne – takie, które każdego dnia mijamy na ulicy. Czy rzeczywiście tak jest? Czy gdyby faktycznie były zwyczajne, to trafiły by do tak fantastycznej książki, która już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na szczycie?

Co sprawiło, że ktoś taki zwrócił na to uwagę?

Twarde rysy twarzy, naznaczone surowym klimatem i ciężką pracą przez kilkadziesiąt lat – to właśnie stanowi o wyjątkowości górali. To właśnie ta wyjątkowa uroda, cudowne i wielokolorowe stroje, a także niebywały charakter sprawiły, że wybitny fotograf – Bartłomiej Jurecki, postanowił stworzyć jedyną w swoim rodzaju książkę.

„Twardy jak skała, silna jak halny. Portrety polskich górali.”

Taki właśnie tytuł nosi to wyjątkowe wydanie, którego bohaterami stali się nie tylko górale podhalańscy, ale także spiscy – w tym, ku naszej wielkiej dumie i radości, kilku naszych Seniorów! Tak, tych samych, którzy odwiedzają nasze Pienińskie Domy Dziennego Pobytu!

Może ich znacie, a może jeszcze nie. O tym, którzy z naszych Seniorów stali się bohaterami pierwszej w historii, tak przepięknie wydanej książki, będziemy Was informować już niebawem w naszych kanałach Social Media.

 

Skąd wziąć tę wspaniałą książkę?

Są przynajmniej dwa sposoby, aby zdobyć tę książkę na własność. Pierwszy z nich, to oczywiście zakup w księgarni lub sklepie on-line (link do pewnego sklepu podajemy na końcu artykułu). Drugi, dużo ciekawszy sposób, to…

Konkurs!

Już niebawem ogłosimy w naszych mediach społecznościowych  konkurs, w którym będzie można wygrać taką oto książkę na własność. Zapraszamy już teraz na naszego Facebooka oraz (a może przede wszystkim) do odwiedzenia naszego profilu w serwisie Patronite.pl. Tam możecie zostać naszymi Patronami i wspierać Seniorów z Pienin oraz wszystkie Pieniński Domy Dziennego Pobytu.

Zobacz już teraz , na co najbardziej potrzebujemy funduszy -> PATRONITE

Link do sklepu EMPIK

Leave a Reply