Skip to main content

Dla większości z nas, okres „mikołajowo-świąteczny” to czas wyjątkowy, bo pełen marzeń, wyczekiwania a czasem tęsknoty i nostalgii. Jeśli wokół siebie mamy rodzinę i bliskie nam osoby, to czas ten spędzamy na myśleniu o prezentach, wręczaniu ich sobie nawzajem i cieszeniu się wspólnie spędzanym czasem.

Czasem jednak jest inaczej…

W życiu różnie bywa i nie zawsze mamy wpływ na to, jak potoczą się jego losy. Dlatego dobrze mieć przy sobie przyjaciół oraz ludzi, którzy o nas pamiętają – nawet, jeśli na co dzień są daleko od nas. Takimi właśnie osobami są dla nas członkowie Fundacji ORANGE, którzy co roku pamiętają o Seniorach z Pienin. A my co roku pamiętamy o nich, bo choć dzieli nas 300 km, to nie stanowią one przeszkody gdy ludzie chcą o sobie pamiętać.

 

Wspaniale jest być pamiętanym…

Młodość to energia, która prowadzi człowieka w zupełnie inną stronę. Sprawia, że na wiele rzeczy nie zwracamy uwagi. I dobrze, bo przecież każdy wiek na swoje prawa! Jednak to właśnie wiek pozwala prawdziwie docenić to, że jest obok nas druga osoba. Jeśli rodzina jest daleko, to  naszą rodziną stają się sąsiedzi lub inne osoby, z którymi możemy spędzić czas. W Pienińskich Domach Dziennego Pobytu są to inni Seniorzy – często z innych Wsi, z którymi inaczej nie sposób było się spotkać. Dzięki trzem takim właśnie domom Seniorzy z Pienin zyskali nowe „rodziny”, nowych przyjaciół, nowe bliskie im osoby. A same domy, stały się dla niektórych (jak sami mówią) ich prawdziwym domem, do którego chętnie przyjeżdżają każdego dnia, by nie siedzieć w samotności.

⚠️
Pomóż nam rozwijać ten projekt!

Dołącz do naszej zbiórki i pomóż nam zapewnić darmowy transport oraz posiłki dla wszystkich Seniorów z Pienin!

Dołącz do Zbiórki i pomóż Seniorom z Pienin

Dla nas także ogromną satysfakcją jest to, że możemy pomóc Seniorom i dołożyć swoje ziarenko do tego, by byli szczęśliwi – walczymy o to każdego dnia.

Leave a Reply