Skip to main content

Tak naprawdę, nie jest dla nas ważne to, dlaczego Ty zdecydujesz się zostać Patronem naszych Pienińskich Domów Dziennego Pobytu. Ważne jest to, że jesteś tu i teraz, a także to że poświęcasz nam swój czas i chcesz nam pomóc. Już teraz dziękujemy i zachęcamy do dalszego czytania:

 

 1. Bo „…wszyscy jesteśmy Seniorami”
  Tak powiedział wnuk jednego z naszych podopiecznych, zapytany dlaczego pomaga nam utrzymać Dom w Kluszkowcach. Pomimo młodego wieku liczy się z tym, że kiedyś sam stanie się Seniorem i już teraz wie, że chciałby móc spędzać czas w takim miejscu. Dlatego chce dbać o nasze Pienińskie Domy Dziennego Pobytu już teraz, by mieć pewność że nadal będą dla niego dostępne za 30 lat.Dla nas takie podejście jest wyjątkowo budujące – daje nam energię do działania i motywację do pokonywania różnych trudności, które stają na naszej drodze niemalże codziennie.
 2. Bo „uśmiech drugiego człowieka wart jest każdych pieniędzy”
  To słowa jednego z zaprzyjaźnionych księży, który choć bezpośrednio nie związany z żadnym z naszych Pienińskich Domów, postanowił pomóc nie tylko samemu wspierając nasze placówki, ale także poprosił o to swoich Parafian. To przepiękny gest, dzięki któremu udało nam się ukończyć ważne prace remontowe i zapewnić naszym Seniorom komfort i bezpieczeństwo.

  „Wiara ma różne oblicza, jednak jednym z najważniejszych jest wiara w dobro i bycie dobrym dla drugiego człowieka”

 3. „Bo mogę”
  Pan Marcin potrzebuje tylko tyle. „Po prostu – widzę, że ktoś potrzebuje pomocy, a ja mogę pomóc. Więc to robię. Tak jak chyba każdy, prawda” – powiedział podczas naszej rozmowy. Od początku powtarzamy wszystkim naszym Patronom, że nie jest ważna kwota – każdy pomaga na tyle, na ile może sobie pozwolić. Najważniejsza jest regularna pomoc, dzięki której mamy co miesiąc zabezpieczone środki na naszych Seniorów z Pienin.
 4. …a jaki jest Twój powód?
  Napisz do nas i podziel się, co sprawiło że zdecydowałaś/łeś się wesprzeć naszych Seniorów? Pamiętaj, że każdy powód jest dobry, a każda pomoc – szlachetna. Dzięki Tobie kolejni Seniorzy zyskają swoje miejsce, swój „Domek” – bo tak je nazywają. To tu każdego dnia organizujemy dla nich czas a oni oddają nam pozytywną energię, której mają w sobie bardzo dużo. Każdy powód, by pomagać, jest dobry.

Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Patronem,  nie czekaj. Liczy się dla nas absolutnie każda złotówka, każde dobre słowo i każde polecenie Patronatu nad nami Twojej rodzinie i znajomym. Dołącz już teraz i zostań naszym Patronem:

 

One Comment

Leave a Reply